Hakkımda

Merhaba!

Ben, Nazlı Demirel, denizel ekosistemlerin korunması ve ekosistem yaklaşımlı balıkçılık yönetimi konularında çalışmalar yürüten bir deniz bilimciyim.

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden mezun oldum, 2004 yılında yüksek lisansımı ve 2010 yılında doktoramı İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde tamamladım. 2013-2015 yılları arasında Almanya’da GEOMAR Helmholtz Ocean Research Kiel Enstitüsü’nde, FishBase’in kurucusu Dr. Rainer Froese ile misafir araştırmacı olarak balıkçılık dinamikleri ve balık stokları üzerine çalışmalar yürüttüm. Özellikle son 5 yıldır, dünya balıkçılığında en yaygın kullanılan ve “veri-seti sınırlı” balık stokları için geliştirilen iki farklı stok değerlendirme yönteminin geliştirici ekibindenim.

2001 yılında asistan olarak başladığım akademik yaşamım boyunca, ekosistem sağlığı, biyoçeşitliliğin zaman içindeki değişimi, denizel canlıların popülasyon dinamikleri, balık stoklarının durum analizi ve balıkçılık yönetimi üzerine ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok proje ve çalışma grubunda araştırmacı, uzman, yürütücü ve koordinatör olarak görev aldım. Halen İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde öğretim üyesiyim ve lisansüstü düzeyinde komünite ekolojisi ve balık biyoçeşitliliği dersleri veriyorum.

Uzmanlık Alanlarım: Ekosistem Temelli Yönetim; Ekosistem Korunması; Sürdürülebilir Balıkçılık; Balıkçılık Dinamikleri; Ekosistem Modelleri